Firma

Firma Hardbit założona została w kwietniu 1992 roku w formie spółki cywilnej przez dwóch wówczas jeszcze studentów 5 roku Politechniki Poznańskiej. Dzięki pasji, zaangażowaniu oraz sprzyjającym warunkom rynkowym firma bardzo intensywnie rozwijała się w zakresie sprzedaży sprzętu komputerowego, ale przede wszystkim w zakresie dostarczania rozwiązań informatycznych do licznie tworzących się firm i instytucji.
Ważnym wówczas obszarem działalności firmy były również szkolenia informatyczne, które cieszyły się dużą popularnością ze względu na ograniczony w tamtym czasie dostęp do sprzętu komputerowego, a firma dysponowała specjalną salą z potrzebnym sprzętem informatycznym.
W momencie wprowadzenia w Polsce wymogu rejestracji sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących firma poszerzyła swoją działalnośÄ‡ właśnie o ten zakres. Hardbit należał do jednych z pierwszych firm, które w Polsce zajęły sie sprzedażą i serwisowaniem urządzeń fiskalnych.
Od 1998 roku kolejnym obszarem działalności stała się telefonia komórkowa. Hardbit związał się z największym wówczas operatorem komórkowym, czyli z Polską Telefonią Cyfrową powszechnie występującą pod logo Era. Od czerwca 2011 roku zmianie uległa nazwa operatora i od tego czasu powyższe autoryzowane punkty swiadczą usługi pod marką T-Mobile.
Od początku działalności firmy dodatkowym działem, który jest również rozwijany w chwili obecnej jest instalacja i serwis elektronicznych systemów alarmowych, systemów wizyjnych oraz kontroli dostępu.
Przyświeca nam idea, aby dostarczać rozwiązania z zakresu informatyki i telekomunikacji, które w optymalny i kompleksowy sposób zaspokajają potrzeby naszych klientów uwzględniając ich indywidualne potrzeby i chęć optymalizacji kosztów.
W przypadku rozwiązań informatycznych polecamy klientom realizację projektów „pod klucz”. Wszystkie wymagane etapy kompleksowych rozwiązań informatycznych, czyli dobór sprzętu komputerowego, instalacja okablowania pod sieć komputerową, instalację oprogramowania sieciowego na serwerze i wdrożenie systemu użytkowego a na nadzorze pogwarancyjnym kończąc realizujemy przy pomocy wykwalifikowanej kadry z dużym stażem zawodowym.