Polska bezgotówkowa
Firma Hardbit będąca przedstawicielem firmy PayTel oferuje przystąpienie do aktywnego również w 2020 roku Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa”.
Jest to przedsięwzięcie, w skład którego wchodzą : wydawcy kart, agenci rozliczeniowi oraz organizacje VISA i Mastercard, wspierani przez Ministerstwo Rozwoju oraz z udziałem Związku Banków Polskich.
Projekt przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorców, chcących wprowadzić płatność przy użyciu kart płatniczych, za oferowane usługi jak i towary.
Za sterem projektu stoi Fundacja Polska Bezgotówkowa, sponsorowanego przez Związek Banków Polskich.
Aby przedsiębiorca mógł uczestniczyć w programie musi spełnić następujące warunki:
- Podpisać umowę za pośrednictwem firmy Hardbit, w której deklaruje akceptacje kart płatniczych z firmą PayTel
- W okresie conajmniej 12 miesięcy przed zawarciem umowy z firmą PayTel, właściciel firmy nie oferuje płatności urządzeniami płatniczymi w oparciu o kartę płatniczą w formie fizycznej jak i w formie płatności w sieci.
- Właściciel firmy nie posiada działalności w ramach sieci handlowej, usługowej bądź innej podobnej, obejmującej więcej niż 5 placówek pod tym samym znakiem towarowym.
- Właściciel firmy nie prowadzi działalności w ramach franczyzy która obejmuje więcej niż 5 placówek pod tym samym znakiem towarowym.
- Właściciel firmy nie prowadzi działalności z terminalami samoobsługowymi (biletomat, parkometr, bankomat itp.) oraz automatami vendingowymi.
Właściciel firmy otrzyma dofinansowanie na poczet :
- Dzierżawy terminala płatniczego na okres 12 miesięcy od momentu podpisania umowy z firmą PayTel.
- Opłata do wartości 100 000 PLN na jeden terminal płatniczy z tytułu prowizji od transakcji (OA).
- Brak minimalnego progu obrotu.
W ramach projektu, każdy przedsiębiorca ma prawo zamówić nawet do 3 terminali.
Po upływie okresu 12 miesięcy dofinansowania, obowiązują określowe w umowie z firmą PayTel warunki cenowe zgodne z aktualnym cennikiem firmy PayTel.